Humor rowerowy

Seks i rower - co mają wspólnego? Jak się okazuje, całkiem sporo!

Jak dokończyłbyś zdanie: Jesteś rowerzystą górskim, jeśli...? Sprawdź, co wymyślili inni, a jeśli masz fajny własny pomysł - koniecznie napisz!

92 powody, dla których rowery górskie są lepsze od nart!

Dlaczego rower jest lepszy od faceta? Dlaczego jest lepszy od kobiety?

Mały słowniczek, tłumaczący, co tak naprawdę ma na myśli rowerzysta, gdy coś mówi...

Animowana impresja bikerska Alfera (113 KB) na kanwie okładki Polityki z lipca 1998 r.

Tegoż autora obrazek pt. Rowerowe skojarzenia (119 KB).

Rowerowy humor rysunkowy.

Jadącą na rowerze blondynkę zatrzymuje policjant... Co było dalej, dowiecie się ze strony z rowerowymi dowcipami.

Opona dwudętkowa? Kierownica z wentylacją? Nie znacie? To popatrzcie na byki w czasopismach rowerowych.

Czego Życie uczy o rowerach? - kuriozalne fragmenty porad rowerowych z jednego z poczytnych dzienników.

Andrzej nerwowo rozejrzał się wokoło. Oprócz stadka owadów, gwałtownie kręcącego się przy jedynej świecącej latarni, nie było tu o tej porze nikogo... Tak zaczyna się Wielki skok, czyli opowiadanko naszego jawnego współpracownika, Alfera.

Kraków miastem rowerów, czyli wywiad Olgierda Cybulskiego z przygodnym rowerzystą, spotkanym wśród gapiów przypatrujących się trzem uszkodzonym pojazdom mechanicznym na skrzyżowaniu.

Lit a sprawa nocna - mrożąca krew w żyłach opowiastka największego talentu literackiego grupy pl.rec.rowery, Qby "jamali" Larysza.

Johnny Speed - żarcik programistów Disneya.

Ironiczny, trochę drastyczny, naszpikowany skojarzeniami i cytatami, post piętnujący skłonności do przesady we wszelkich dziedzinach życia. - Pamiętnik krakowskiego rowerzysty aktywisty Tomka "Holmesa" Gadowskiego. Uwaga! Wskazana znajomość klimatów pl.rec.rowery.

Po raz ostatni popatrzył na Niego czule. Wzdrygnął się na myśl, że zaraz będzie musiał Go oddać zimnej i wilgotnej ziemi... Opowiastka rowerowo-samochodowa autorstwa tegoż Holmesa, zatytułowana Zemsta.

Szczerze mi żal zjazdowców. My, "kroskantrowcy", mamy swoje podania i legendy. Księstwo Marin, Tom Ritchey, Gary Fisher - oto nasza mitologia. A cóż mają biedni zjazdowcy? Naprawmy to niedopatrzenie historii... - Mistrza Holmesa Słodka bajeczka rowerowa!

Kolejne opowiadanie Holmesa, trochę apokaliptyczne, ale to w końcu prawie koniec tysiąclecia... Epizod I: Mrówcze Widmo.

Gdyby Hamlet był zjazdowcem, może jego monolog wyglądałby inaczej... Helmet, książę Daunhillu.

Na samym początku muszę przyznać, że dałem się omamić specom od marketingu i szukałem ideału roweru zupełnie nie tam gdzie powinienem. Łamałem sobie głowę skąd wziąć straszną ilość gotówki na wymarzonego GT XCR'a 1000. Ogłupiony technikami manipulacji świadomością imałem się różnych upadlających zajęć. Moje życie spełzłoby na bezustannym poszukiwaniu źródeł finansowania mojej chorej pasji, gdyby nie pewne wydarzenie, które wyrwało mnie z tego zaklętego kręgu... Opowieść Holmesa pt. Mój przyjaciel z Makrokeszu.

Wyskoczył! lecz róg trzymał; wszystkim się zdawało,/Że Wojski orła wytnie, lecz tak się nie stało... Bliską sercom kolarzy trawestację fragmentu naszej narodowej epopei popełnił bezsporny poetycki maestro pl.rec.rowery - Marcin "dome" Dąbrowski.

Naczytawszy się tych wszystkich dyskusji o kierowcach i rowerzystach, pomyślałem, że warto by opowiedzieć o pewnej interesującej przejażdżce... Stara, ale wciąż jara, klasyczna opowiastka Boba Fishella.

Rok 2017 Staszka Semczuka, czyli co czeka naszą kochaną ojczyznę...

Fragmenty polskiej edycji komiksu Kelvin i Celsjusz - pierwszy z wymienionych uczy się jeździć na rowerze... Teraz także wyjątek z wersji oryginalnej: Calvin & Hobbes!

Dlaczego warto nosić kask? Dobrą odpowiedź przynosi historyjka o trzech owadach - nie rowerowa wprawdzie, ale zasada pozostaje ta sama...

Rymowana Autobiografia Andrzeja Komarnickiego.

Rowerzyści czy Bikerzy? - rymowane rozważania Rado "bladteth" Rzeznickiego.

Minione miesiące pogrążyły Sztycogłowego w otępieniu. Próbował wszystkiego, ale nic nie dało się zrobić. Głaz jak był nie do pokonania, takim pozostał, nawet mimo zainstalowania specjalnych karbonowych korb, według literatury fachowej dużo sztywniejszych od aluminiowej konkurencji, drążonej w środku... Opowiadanko Łukasza Szewczuka.

Według wszelkich danych Małopolska wyrasta na Mekkę polskiego kolarstwa. To po naszych drogach i bezdrożach jeździ najwięcej cyklistów, w pocie czoła eksploatując i tak mocno nadwyrężone małopolskie trakty. Podobno tutaj są najpiękniejsze. Z myślą o tym tłumie rowerzystów opracowaliśmy specjalny słownik. W regionie gdzie niemal każdy ma rower i czasami na niego wsiada, przyda się minimum wiedzy teoretycznej. Słowniczek można wyciąć i zabrać na najbliższą wycieczkę... Artykulik z Gazety Krakowskiej.

Kaczor Donald był namiętnym śrubkarzem rowerowym - zobaczcie, co z tego wynikło... Aha, ma też trzech niewyżytych siostrzeńców!.

Na łamach Arkansas Democrat Gazette ukazała się pewna niefortunna reklama rowerów...


Copyright © 1998-2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     2.10.00 22:22