Czego Życie uczy o rowerach?

Fragmenty całostronicowego artykułu Grzegorza Korczyńskiego Rowerem do pracy i na wakacje (Życie, 24.04.1998).


[...] W wysokie góry najbezpieczniej jest wyruszyć dobrze osprzętowanym rowerem, inaczej nasza eskapada może się szybko zakończyć.

Niewątpliwie takim bicyklem jest Giant ATX 850 26' (średnica koła w calach). Jest to jednoślad przeznaczony dla mężczyzn-entuzjastów wyczynu. Ma nowoczesną sylwetkę i metaliczny czerwony kolor. [...] Cena 1883 zł.

Alternatywą dla Gianta jest niebieski rower Rometa PT 150 26'. Jest nieco cięższy, ponieważ rama jest chromowo-molibdenowa. Ma dwa amortyzatory, z przodu i z tyłu. Wyposażony jest w 21 biegów Shimano Acera. Ma nowoczesne kształty. Cena 1410 zł.

[...] Peugot Origin 26' posiada 24 biegi Shimano STX-RC. Zrobiony jest ze stopu chromowo-molibdenowego. Zaletą roweru są markowe hamulce V-break. Ma ładny granatowy kolor.

[...] Innym rowerem dla zaawansowanych jest włoski Jumperek Marathon 26'. Ma nowoczesny wygląd, ramę w kolorach żółtym i niebieskim, 21 biegów typu Gripshift firmy Shimano oraz dwa amortyzatory, jeden z przodu i drugi z tyłu. Resory pozwalają na bezpieczną i wygodną jazdę po pagórkowatym terenie. Ze względu na konstrukcję - prostą ramę - rower przeznaczony jest dla mężczyzn. Jednak niektórym kobietom taka konstrukcja nie przeszkadza.

[...] Po zjechaniu z wysokich gór proponuję przesiąść się na nieco skromniejsze rowery, nie wymagające tak dobrego osprzętu. Można na nich z powodzeniem poruszać się zarówno po polnych piaszczystych drogach, jak i po niewysokich górach. Takie bicykle charakteryzują się komfortem i wielofunkcyjnością.

Atrakcyjną ofertę stanowi czarny Peugot Lion Bike 26'. Rower ma 15 przełożeń Shimano Sis. Zrobiony jest ze stalowej ramy. Cena 495 zł. [...]

Adresy sklepów z rowerami
[...]
Giant, ul. ...
Supermarket Geant, ul. ...
Supermarket Auchan, ul. ...

Ceny napraw i części
[...]
Przerzutka - od 18 do 393 zł
Szczęki hamulcowe - od 37 do 414 zł
Pedały - od 43 do 388 zł
Opony - od 19,95 do 44,95 zł


Znalazł i wklepał Alfer (alfer@mp.pl)
Zamieścił Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)
    27.09.99 13:23