Muzyka rowerowa

Niezbitym faktem jest, że o rowerach śpiewano mniej niż o samosmrodach, ale parę mniej lub bardziej udanych kawałków jednak powstało. Poniżej wyniki długotrwałych poszukiwań takich utworów. Jeśli ktoś ma propozycję zamieszczenia tu jeszcze jakichś kawałków, albo chciałby jakoś uzupełnić podane informacje, niech da znać.

 Queen: Bicycle Race
 Blümchen/Blossom: Bicycle Race
 Yaro: Rowery dwa
 Korba: Biały rower
 Klaus Mitffoch: Wiązanka cz. IV
 Kraftwerk: Tour de France
 Martyna Jakubowicz: Rudzi, łysi i cykliści
 Melanie Safka: Brand New Key
 Tom Waits: Broken Bicycles
 Pink Floyd: Bike
 Formacja Nieżywych Schabuff: Żółty rower
 Paweł Kukiz i Piersi: Rowerek
 Ghoti Hook: My Bike

Podziękowania dla Facieja za MP3 Yaro Witka Kaszkina za Martynę J., i Andrzeja Pancewicza za FNS. Zdjęcia i informacje o zespole Queen pochodzą ze stron Daniela Giambruno i Queen World Wide Web Page. Okładka płyty Yaro, fotos i cytat są wzięte ze stron .net music. Za informacje o kawałku Korby dziękuję Karolowi Kinalowi. Na Klausa Mitffocha zwrócił mi uwagę Piotrek Rzuczkowski, zaś na Melanie S. - Qba "jamala" Larysz. Informacje i pliki medialne a propos Kraftwerku pochodzą m. in. z sajtów: Mats's Kraftwerk Page, Kraftwerk MP3 Sounds, Ohm Sweet Ohm 98 i i Aktivität Online (część URL-i może już być nieczynna, sorry). Informacje o Blümchen/Blossom wzięte ze stron: M's Blümchen Page, Blossom (Blumchen) Page i innych. Na Domy z betonu zwrócił moją uwagę Cinek Hyła, na Toma Waitsa - Grzesiek Gajowniczek, na Pink Floydów - Piotrek "Piniek" Ingling, który podesłał też od razu stosowne pliki. Informacje o Waitsie są wzięte z Internet Movie Database i tom-waits.spb.ru; o Pink Floydach - m.in. z www.pink-floyd.org. Notkę biograficzną o Ghoti Hook znalazłem w http://www.cstonemusic.com/artists.

Prawa do utworów muzycznych i ich tekstów mają zapewne odpowiedni wykonawcy albo ich wytwórnie; mam nadzieję, że się na mnie nie obrażą.


Copyright © 1998-2001 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     6.03.2001 10:43