Muzyka rowerowa

Kraftwerk: Tour de France

MP3 56 Kbps 44.1 kHz Mono - 6:45 - 2.8 MB | MP3 96 Kbps 44.1 kHz Joint-Stereo - 3:07 - 2.2 MB | MP3 128 Kbps 44.1 kHz Stereo - 2:37 - 2.5 MB | MIDI - 5:40 - 105 KB

Okładka francuskiej wersji maxi-singla z remiksami Tour de France (14 KB) Jeden z bardziej znanych utworów kultowej niemieckiej grupy Kraftwerk, wydany na singlu w połowie 1983 roku, i zawierający całą masę jakże nam bliskich dźwięków "rowerowych": zmiany biegów, cykanie wolnobiegu, przyspieszone oddechy... Czuje się Wielką Pętlę :-)

Co ciekawe, utwór nie jest dostępny na żadnym normalnym oficjalnym kompakcie Kraftwerku, ma natomiast niezliczoną ilość rozmaitych wersji i remiksów, krótszych, dłuższych, po francusku, po niemiecku... (Ich uporządkowaniu poświęcono nawet w Sieci specjalny przewodnik). Stąd możecie ściągnąć trzy: francuską wersję singlową; dłuższą, z tzw. EP-ki, niestety zgraną monofonicznie i jakościowo raczej przeciętnie, oraz krótszą, remix zwany 2e Etape, czyli w zasadzie tylko część sampli i ścieżkę rytmiczną... Aha, jest też pliczek MIDI, ale on zupełnie nie oddaje ducha oryginału!

       L'enfer du Nord Paris - Roubaix
La Cote d'Azur et Saint Tropez
Les Alpes et les Pyrennees
Derniere etape Champs-Elysees
Galibier et Tourmalet
En danseuse jusqu'au sommet
Pedaler en grand braquet
Sprint final a l'arrivee
Crevaison sur les paves
Le velo vite repare
Le peloton est regroupe
Camarades et amitie

[wersja francuska, spisana przez Ricka Jansena; bez akcentów - może jakiś frankofon by pomógł?]

Poprzedni utwór | Następny utwór | Muzyczny spis treści


Copyright © 1998-2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     18.05.00 00:53