Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Opole

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Opole

AS Sport
ul. Niemodlińska (Zaodrze), Opole

JKA 7/99: Jeden z większych opolskich sklepów. Przedstawiciel GT, handluje także Giantem i innymi rowerami mniej znanych marek. Młody sprzedawca dość kompetentny (bardzo sprawnie zachwala towar). Akcesoria rowerowe. Ceny przeciętne.
PIM 7/99: Sporo rowerów Giant, GT oraz Author, sprzedawca obeznany w rowerach, spory wybór bagażników rowerowych do wszystkich typów aut, od bardzo tanich do bardzo dobrych i drogich, ale z częściami rowerowymi trochę gorzej. Tu również nie mają ani SPD-ów ani butów do nich, ale gość przynajmniej wie, o co chodzi.
Cyklofan
pl. Sebastiana 5 (w podwórku), Opole
ŁF 4/98: Mały sklep, dobrze zaopatrzony w części. Rowerów jest tam niewiele i raczej tańsze egzemplarze (głównie Author). Sprzedawcy nie najgorsi, ceny przeciętnie 10% wyższe niż w Krakowie.
PIM 7/99: Bardzo przyjemny sklep, miły sprzedawca, owszem rowerów mało, ale osprzętu całkiem sporo, niezły wybór SPD-ów w sporym przedziale cenowym, ale gorzej z butami. Ogólnie dobre ceny.
Rovet
ul. Oleska 31 (w bramie), Opole, tel. (0-77) 542-642
ŁF 4/98: Taki sobie sklep - dużo części, ale raczej tańszych. Rowery też z dolnej półki cenowej. W ostateczności można zajrzeć i tam.
Row-Mot
ul. Kośnego 41, Opole, tel. (0-77) 53-70-50
ŁF 2/98: Firmowy (jak to dumnie brzmi!) sklep Rometu; w rogu stoi taka jedna gablota - pilnie strzeżona, bo to jedyne miejsce w tym sklepie, gdzie można zobaczyć jedną parę butów do SPD, piasty XT, a nawet manetki XTR!!! Tam można kupić najtaniej dętki i opony Stomila... Inne rzeczy też mają tanio (jak w Krakowie).
Speed Sport
ul. Chabrów 7, Opole, tel. (0-77) 556-256
ŁF 4/98: To jest "sklep na zamówienie". A zamówić tam można sporo: amorki RockShoxa, RST, rowery Mongoose'a, GT i wiele innych. Na co dzień rowerów stoi tam kilka, trochę sportowych ubrań i deskorolki. Sprzedawczyni nie najgorsza, ceny dość niskie. Jeśli kupować rower w Opolu, to właśnie tam.
Yacht-Sport
ul. Katowicka 39, Opole, tel. (0-77) 53-88-24
ŁF 2/98: To jest właściwie sklep ogólnosportowy z częścią rowerową; jako sportowy prezentuje się całkiem nieźle (jak już jesteś w Opolu, to można wejść) - rowerowy trochę gorzej. W sezonie mają sporo rowerów: Cannondale, Mongoose'y i Scotty. Części raczej niewiele, ale jak już są, to te lepsze. Ceny powyżej przeciętnej.
PIM 7/99: Opolski rodzynek. Spory wybór rowerów wielu firm: Cannondale, Mongoose, Scott, Merida oraz Univega. W sezonie wiele na sklepie, ale i tak na te raczej droższe, których nie ma, bardzo krótko się czeka - mój ostatni był w dwa dni. Z częściami trochę gorzej, ale tu właśnie jak na razie znalazłem całkiem fajne SPD-y i buty. Z cenami już trochę lepiej niż w zeszłym roku, ale co najważniejsze, ludzie, którzy tam sprzedają, sami ostro jeżdżą na rowerkach, co myślę się bardzo chwali. Naprawdę się znają na tym, co robią, i lubią to. W sklepie można nawet pooglądać zdjęcia z ich wyczynów rowerowych. Jak na razie, jest to mój ulubiony sklep i jak dotąd w ostatnim okresie czasu zostawiłem tam blisko 10000 zł (sto starych baniek) na rowerki i osprzęt. Nigdy przy zakupie roweru nie było problemu z wymianą jakiejś części na odrobinę lepszą bez żadnej dopłaty, ostatnio np. zamieniłem sobie oponki, bo mi te przy rowerze nie bardzo leżały. Sporo wybór ubrań.


Copyright © 1998-1999 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     25.07.00 11:45