44. Ogólnopolski Rajd Sudecki

Studenckie Koło Przewodników Sudeckich w dniach 29 IV-3 V 2000 r. po raz 44. organizuje Ogólnopolski Rajd Sudecki. Impreza przeznaczona jest dla turystów indywidualnych i grup zorganizowanych. W tym roku uczestnicy Rajdu przemierzać będą szlaki i bezdroża Gór Orlickich, Stołowych, Broumovska i Podorlicka. Proponujemy 10 tras o różnorodnej tematyce. Miłośnikom literatury polecamy trasy "Bożeny Němcovej" i "Aloisego Jiráska", osobom interesującym się wspinaczką trasę "Skałkową", a tym, których fascynuje historia i wojskowość proponujemy trasę "Betonowej granicy". Nie zapomnieliśmy też o zwolennikach spania "pod chmurką", czy w namiotach oraz o rowerzystach - dla nich także mamy interesujące propozycje.

Gwarantujemy wspaniałe przeżycia, wykwalifikowanych przewodników, piękne panoramy, a przede wszystkim wspaniałą zabawę przy wieczornych ogniskach. Będą wspólne śpiewy przy gitarze, a także konkursy z cennymi nagrodami, które dzięki ofiarności sponsorów (Góry i Alpinizm, Skalnik, Everest 2000, Cave-Sport, Hejszowina, Leo, Take a Trip, Filar) będziemy mogli wręczyć najlepszym i najwytrwalszym rajdowiczom.

W tym roku proponujemy również trasę rowerową, która prowadzić będzie przez cały obszar Rajdu od Boguszowa Gorc, poprzez Skalne Miasta w Adrspachu i Teplicach, Broumovskie Steny, Nachodsko, Góry Orlickie po Międzylesie. Niewątpliwą atrakcją będzie pokonanie odcinka "Autostrady Sudeckiej" w Górach Bystrzyckich, a odpoczywać będziemy przy wieczornych ogniskach połączonych z zabawami.

Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela Oddział Wrocławski PTTK, Rynek-Ratusz 11/12, Biuro Programowe, III piętro, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, tel. (0-71) 343-03-44, fax (0-71) 343-67-46, e-mail: biuro@pttk.wroclaw.pl. Informator Rajdu można znaleźć na stronie: www.republika.pl/amelcus, a informacje również pod adresem amelcus@box43.gnet.pl.


Zamieścił Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     20.04.00 20:42