Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Legnica

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Legnica

"Ardel"
ul. Nowodworska 35-41 (przy zjeździe z autostrady), Legnica, tel. (0-76) 850-60-18

PH 3/98: Hurtownia, która reklamuje się jako jedna z największych w Polsce (i chyba w Europie). W samej hurtowni nie chcą sprzedawać pojedynczych sztuk i nie znoszą drobnych kupców... Trzeba wszystko "ściągać przez sklepy". Wybór rowerów mają duży - Mariny, Scotty i części - Manitou, Shimano. Nie ma gdzie zostawić roweru, a obsługa jest średnio przyjemna.
"Romet"
ul. Chojnowska, Legnica, brak telefonu
PH 3/98: Sklep rowerowy "Romet" - nazwa mówi sama za siebie. Brak parkingu na rowery. Sklep znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy, wejście od ul. Chojnowskiej (200 m dalej znajduje się "Alex"). Miła, lecz "niedokształcona rowerowo" obsługa - facet ze swoją żoną prowadzi sklep). Ogromna wada - serwis. Znajduje się na 1. piętrze. Trzeba się tam dostać po niesamowicie stromych i wąskich schodach. Totalna gehenna. Części zamienne tylko na poziomie Rometu. Brak kasków, strojów, butów... Za to można pooglądać Vulcanusa (najładniejszy rower świata...).
Serwis rowerowy
ul. Szpakowa, Legnica, tel. (0-76) 854-60-57
PH 3/98: Serwis w domku jednorodzinnym. Możemy tam dojechać skręcając przed CPN-em w prawo (jadąc od miasta ul. Wrocławską). Nie mają żadnych części. Serwis też mają na średnim poziomie (facet w życiu nie widział Magur czy amortyzatora rowerowego) - po co ja o nim piszę??????
HBI 8/00: Nazwisko właściciela - Witold Grajek. Prowadzi - oprócz serwisu - sklep z częściami zamiennymi i rowerami.
Sklep rowerowy Krzysztofa Berbelki
ul. Jaworzyńska 118, Legnica
PH 3/98: Znajduje się na głównej ulicy wylotowej na autostradę, na parterze domu. Jest gdzie bezpiecznie zostawić rower - teren przed sklepem jest ogrodzony. Fajowa obsługa. Niestety mały wybór rowerów i części - czeskie rowery do 2000 zł (Authory, Superiory). W tym roku ma się sytuacja poprawić, ponieważ pan Krzysiek powiększa sklep i będzie wprowadzony szeroki asortyment wyrobów Shimano, a także rowery Gianta. Teraz najlepsze - SERWIS. Nigdzie w Legnicy tak ci nie przygotują roweru, jak tu. Są zawsze piekielnie dokładni i nadzwyczaj punktualni. W sumie serwis prowadzi ojciec pana Krzyśka. To on z taką cierpliwością centruje i zaplata moje koła :)))) - POLECAM.
"Sklep Wielobranżowy" Ewa Worwąg
Plac Zamkowy 15, 59-220 Legnica, tel. (0-76) 866-02-55
JP 11/00: Sklep istnieje od dłuższego czasu (dziwne, że nikt do tej pory o tym nie napisał) i wbrew nazwie zajmuje się tylko i wyłącznie rowerami. Sprzedają sprzęt różnych marek, począwszy od tanich rowerów "komunijnych", w tym polskie marki (Kross, Grand), poprzez Superiora, po Wheelera, Mongoose'a i Gianta. Wybór akcesoriów jest najlepszy w Legnicy. Poza tym mogą szybko ściągnąć zamówiony towar z hurtowni we Wrocławiu lub Jeleniej Górze. Ceny na średnim pułapie. Serwis na zadowalającym poziomie. Sprzedażą zajmuje się właścicielka, która niestety jest dość mało kompetentna (a raczej w ogóle) i często wyraża swoje zniecierpliwienie w obliczu natłoku pytań. Na szczęście najczęściej nie jest sama w sklepie i można liczyć na młodego, krótko ostrzyżonego blondyna (zdaje się męża wspomnianej pani), który zajmuje się zaopatrzeniem i serwisem. W tym ostatnim pomaga mu jeszcze jeden gość. W sklepie panuje potworna ciasnota, z racji czego serwis odbywa się pod gołym niebem przed sklepem. Z racji swego położenia (samo centrum miasta) panuje tu, nawet po sezonie, spory ruch. Niestety właścicielka nie zna pojęcia posezonowej obniżki cen, a szkoda.


Copyright © 1998-2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     21.10.01 23:21