Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Kielce

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Kielce

M.M.S. Centrum Rowerowe
Kielce, ul. 1 Maja 70, Kielce, tel. (0-41) 343-11-85

TT 10/2000: Sklep jest dosyć dobrze zaopatrzony, jak na kieleckie warunki oczywiście. W razie potrzeby nie ma kłopotu ze sprowadzeniem czegokolwiek, co mi się podoba - trwa to w miarę szybko. Obsługa jest miła i służy fachową pomocą. Sam kupuję tam części. Po wyjechaniu rowerem z serwisu znajdującego się przy sklepie ma się wrażenie, że wszystko działa jak należy. Polecam wszystkim prawdziwym Downhillowcom i Hardkorowcom, a także tym, którzy na rowerze jeżdżą tylko po ul. Sienkiewicza i Parku Miejskim.
Sklep-serwis Jarosław Wsół
Kielce, ul. Kozia (róg Rynku, od 1 Maja), Kielce, tel. (0-41) 344-11-31
KJ 8/1999: Sklep sprzedaje rowery i akcesoria. Głównie Giant i Merida, były kiedyś Focusy, ale w tym roku jest z nimi problem. Ceny raczej jak w innych kieleckich sklepach, czasem nawet parę złotych drożej, ale superfachowa obsługa. Właściciel, były kolarz, kadrowicz - wie po prostu to, co powinien wiedzieć. Największy w Kielcach wybór osprzętu - do poziomu XT/LX zawsze kupisz piastę, przerzutkę, łańcuch czy hamulce. Duży wybór akcesoriów - kierownice, mostki, pedałka w wielu modelach, choć brak firm kultowych (?). Ale jeśli nie szukasz RaceFace czy Rooxa, a zadowolisz się Ritcheyem - to kupisz, co potrzebujesz. Duży wybór opon - Michelin, IRC, obręcze Mavic, Vuelta i oczywiście tańsze "zwykłe". Są kaski, buty, siodełka, liczniki itp. Wszystko w szklanych gablotach, aby można było się dobrze przyjrzeć. Spory wybór odzieży - i to dobrej - kupisz i letni komplet z CoolMaxu i zimową kurtke Castelli czy Nalini. Zawsze kilka kolorów i rozmiarów. Jak na potrzeby kieleckiego rynku - zaopatrzenie jest OK. Zawsze możesz zamówić coś nietypowego (amor, rama), ale najbardziej polecam serwis przy sklepie. To mistrzostwo świata - nie słyszę swojego napędu, zmiana biegów trwa milisekundy i hamulce prawie nigdy nie piszczą (czasem nie ma na to siły). Doświadczenie własciciela robi swoje - ustawi ci zawodniczy rower na XTRze i naprawi złomowane Wigry - niestety jest pewien problem w sezonie, kolejka do serwisu bywa nawet 5-cio tygodniowa, no chyba że sie jeździ z Panem Jarkiem po podkieleckich lasach - wtedy gotów siedzieć nad naszą maszyna i do północy w sobotę, abyśmy mogli szpanowć w niedzielę nowymi bajerami. Polecam ten serwis jako jeden z lepszych o kraju (a bywałem i w Krakowie, i Zakopanem, i w Warszawie). Wasz rower będzie bezawaryjny, ale pomyślcie o jego składaniu czy remoncie w listopadzie lub styczniu. Z reklamacjami nie ma problemu - to i tak idzie do producenta czy dystrybutora, kart płatniczych nie przyjmują, sprzedają na raty. Kupiłem u nich w ciągu trzech lat 5 rowerów "gotowych" - w klasie 1100 do 2000 zł i po wyregulowaniu i pierwszym bezpłatnym przeglądzie nigdy w sezonie nie miałem z nimi żadnych problemów (dzieci, żona), a na każdy sezon składam tam dla siebie rowerek cudo (XTR, Judy SL, RooX itp.) i jeśli zdrowo nie wyglebię, to do serwisu przychodzę tylko towarzysko.
KJ 4/2001: Pora uzupełnić stare informacje. Sklep w tym sezonie zaopatrzony rewelacyjnie, jak na polskie warunki - pełen asortyment osprzętu do grupy XT i Sram 9.0. Przerzutki, kasety, piasty, łańcuchy. Siodła Fizik - do wyboru, pełna kolekcja opon Michelina i obręczy Mavica, a nawet "od ręki" do kupienia - CrossMaxy, CrossRide'y czy inne bezdętkowce. Sporo ciuchów - głównie Nallini, Bieme, Massi, ale również odzież rowerowa Adidas. Buty Northwawe i Sidi. Oczywiście kaski (Cratoni, Met), rękawiczki, rękawki, skarpetki, bidony, pompki, liczniki (Sigma, VDO) i inne drobiazgi. Rowery: Giant i Merida. Tu może nie ma powalającego wyboru, ale w ciągu trzech dni każdy model dostępny w Polsce możesz zamówić i odebrać - na raty, jeśli nie masz gotówki. Niestety kart nie przyjmują. Po odwiedzeniu kilku wiodących sklepów w Polsce - Kraków, Warszawa, Katowice - stwierdzam, że nigdzie nie ma tak wiele w tak niewielkim sklepie. Oby było tak z roku na rok coraz lepiej. Przy sklepie serwis - o fachowości nawet nie piszę - i tak w sezonie kolejka na dwa/trzy tygodnie, więc to chyba wszystko wyjaśnia.


Copyright © 1999-2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     14.05.2001 13:26