Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Płock

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Płock

Mila
ul. Królewiecka 22, Płock

WKU 7/00: Mały sklepik, w którym można kupić Authora, Schwinna (najprostsze modele są od ręki, droższe można zamówić, można wymienić osprzęt, jeśli się bardzo chce, to dopłaci się różnice w cenie i można zmieniać, co się chce) i jakieś inne rowery niemarkowe (powiedzmy dziecięce). Jest też sporo osprzętu - zamówić można właściwie wszystko. Sprzedawca - właściciel sklepu zna się na rzeczy, ale na początku robi niemiłe wrażenie. Chciałem u niego złożyć rower, ale jak mi przy wycenie chciał wcisnąć to, co akurat miał w sklepie i przez to rower wyszedł o 20% droższy niż porównywalny wg przepisu Bikeboardu, to zrezygnowałem. Serwis - profesjonalny. Proste rzeczy w kupionych w sklepie rowerach robione są na poczekaniu i za darmo. Tak samo pierwszy przegląd i regulacja roweru. Rowery kupione gdzie indziej też serwisowane są rzetelnie. To zalety, a wady: w rowerze Victus wymieniałem wkład suportu, korby, pedały i przednia przerzutkę. Powiedziałem, żeby włożył jak najtańsze ale dobre części. Wkład kosztował 55 PLN, a wg katalogu Deore kosztuje 40. No i na koniec facet nawet nie zapytał, czy chcę z powrotem stare części (a nie były popsute czy stare tylko takie ... makrokeszowe) W skrócie: Jeśli ktoś się zna i wie czego chce, a szczególnie jeśli chce kupić Schwinna, to jest to dobry sklep. Jeśli chodzi o serwis, to też trzeba wiedzieć, czego się chce i dokładnie to określić.
ul. Rembielińskiego, Płock
WKU 7/00: Z markowych rowerów jest Giant, Author, Scott, kilka Wheelerów. Najwięcej Authorów - kilkanaście, nawet taki (o ile się nie mylę Vision) za około 6000 PLN. Jest też sporo rowerów Grand. Niektóre kosztują po 2000 PLN i robią solidne wrażenie. do tego rowery komunijno-makrokeszowe w dużym wyborze. Te sprzedają się najlepiej, ale taki duży sklep musi się z czegoś utrzymywać ;-). Dużo osprzętu, ramy, amortyzatory. Sprzedawcy sympatyczni i zorientowani w tym, co sprzedają. Co do serwisu, to jakiś jest, ale z niego nie korzystałem, więc na razie nic nie napiszę.
ul. Okrzei, Płock
WKU 7/00: Właściwie tylko rowery Victus. Kupiłem tam rower, kiedy mój został ukradziony. Kosztował 550 PLN i dwa miesiące przejeździł. Mało osprzętu, ale to jest jakby jedna cześć sklepu, a druga jest gdzie indziej. Obsługa sympatyczna i wiedząca, o co chodzi.
ul. Jachowicza (z tyłu hotelu Petropol), Płock
WKU 7/00: Druga część poprzedniego sklepu. Mały sklepik w garażu. Nie ma rowerów, jest tylko osprzęt. Na miejscu są częściej kupowane rzeczy, a inne można zamówić. Bardzo sensowny sprzedawca. Od pewnego czasu kupuję tylko tutaj. Na razie kupiłem lampki, pompkę i podpórkę, i jestem z tego bardzo zadowolony. No, ale to są takie rzeczy, że raczej trudno nie być zadowolonym. Zobaczymy, co będzie jak kupię amortyzator.
ul. Jachowicza (nad pocztą), Płock
WKU 7/00: Spory sklep z rowerami Arkus i komunijnymi. Jest też trochę osprzętu. Sprzedawcy nie robią zbyt dobrego wrażenia - chcą sprzedać to co mają mniej wybrednej klienteli.
Dominet
ul. Padlewskiego, Płock
WKU 7/00: Spory wybór rowerów makrokeszowych (bo to sklep trochę jak Makro, tylko mniejszy). Sprzedawcy jak to do takich rowerów: "Ten dobry, bo czerwony, a ten, bo za 500 ma pani 2 amortyzatory"... Jak ktoś potrzebuje takiego roweru, to myślę, że jest to najlepsze miejsce. Raczej nie stwierdza się serwisu.
Sport - ul. Tumska
WKU 7/00: Czasem pojawiają się Peugeoty i Scotty, ale ostatnio nie ma.


Copyright © 2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     13.07.00 21:11