Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Pabianice

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Pabianice

"BICYKL" PPHU Sklep Rowerowy
ul. Moniuszki 122, 95-200 Pabianice, tel. (0-42) 214-93-85

JAJ 8/99: Sklep jest dosyć dobrze wyposażony, niestety, nie udało mi się tam nigdy zobaczyć jakichś rowerów rangi światowej. Stoi tam parę Grandów, Wheelerów i Speederów. Jeśli chodzi o części, to jest tam sporo ciekawych pozycji. Ceny niestety nie są zbyt zachwycające. Np. za v-brake'i Saccon PM-30 trzeba zapłacić 46 zł/szt. a w sklepie "Moped" płaciłem za nie 36 zł/szt., ale nie jest to również najdroższy sklep w P-cach. W sklepie sprzedaje młoda dziewczyna (na oko 22-23 lata), stara się być miła i uprzejma i muszę przyznać, że wychodzi jej to. Lecz gdy ostatnio zapytałem, czy dostanę klucz do nypli, zapytała wytrzeszczając gałki - co to są nyple? Na podstawie powyższego przykładu można stwierdzić, że jej wiedza na temat bików i związanych z tym rzeczy jest ograniczona. Lokal jest dosyć duży i ładnie urządzony (ściany w lustrach). Niestety, przy sklepie nie istnieje żaden serwis :-(. Reasumując, sklep ten jest godny polecenia, ale trzeba uważać na ceny niektórych akcesoriów.
"LABA" PTHU Hurtownia turystyczno-rowerowa
ul. Warszawska 51a, 95-200 Pabianice, tel. (0-42) 213-00-41
JAJ 8/99: Jest to jedyny w Pabianicach sklep rowerowy, mający tak wielki wybór rowerów. Można tam spotkać wiele zróżnicowanych cenowo i jakościowo bików, od rowerów typu Grand, Wheeler, Speeder, nawet po Gary Fishery, Authory, Scotty, Gianty, Treki itp. Gorzej jest jednak z częściami, jest ich mały wybór, ale nie są zbyt drogie. Jeśli klient chciałby kupić rower, którego nie ma w tej hurtowni, to oferowane mu są najprzeróżniejsze katalogi, z których może sobie coś wybrać i sprowadzony zostanie sprzęt na specjalne zamówienie klienta. Jeśli chodzi o lokal, to jest to olbrzymia hala (jak to każda hurtownia), nie jest zbytnio odpicowana (białe otynkowane ściany), ale nie jest brzydka. Przy tej hurtowni istnieje również serwis (w tym samym budynku, wejście bezpośrednio z hurtowni), ale niestety nie mogę się wypowiedzieć na jego temat, ponieważ nigdy nie korzystałem z ich usług. Hurtownia także jest godna polecenia. Gdybym miał kupić rower, udałbym się właśnie tam. Dlaczego? Dlatego, że jest duzy wybór rowerów, niskie ceny i miła obsługa.
"LABA" PTHU Sklep
ul. Narutowicza 3/5, 95-200 Pabianice, tel. (0-42) 215-29-35
JAJ 8/99: Sklep ten jest własnością hurtowni "Laba", także asortyment jest ten sam. W sklepie tym jest również duży wybór rowerów, ale ich ceny i ceny akcesoriów są dużo wyższe niż w hurtowni, i pozostawiające dużo do życzenia. Np. v-brake'i, które opisywałem przy okazji sklepu "Bicykl", kosztują tu 49 zł/szt. Nie obawiam się stwierdzić, że jest to najdroższy sklep w Pabianicach, z najmniej przyjazną i życzliwą obsługą. Absolutnie nie jest wart polecenia.
PS. Niestety, 5 lat temu kupiłem w tym sklepie swojego bika Kands f-my Santosa. Rower jest rewelacyjny (po 20.000 km trzyma się bardzo dobrze), ale gdy kiedyś poszedłem do ich serwisu, aby zlikwidowali mi luzy w suporcie w ramach gwarancji, owszem zlikwidowali je, ale rozj***ali mi przednią przerzutkę (ślady uderzeń młotkiem) i rozregulowali tylną i oba hamulce, a przy tym wszystkim rower trzymali 3,5 tygodnia.
"MOPED" S.C. Paweł Łuczak
ul. Lutomierska 5, 95-200 Pabianice, tel. (0-42) 215-44-56
JAJ 8/99: Jest to mój ulubiony sklep, po pierwsze dlatego, że u nich są najtańsze części (to tutaj kupiłem v-b'ki Saccon PM-30 za 36 zł/szt.), po drugie dlatego, że tutaj jest najmilsza obsługa klienta. Jest również wybór rowerów gotowych, ale nic oszałamiającego. Ten sklep góruje u mnie za najniższe (w P-cach) ceny osprzętu. Co tu dużo mówić, jest to sklep godny polecenia, oni przynajmniej nie zedrą z ciebie kasy jak inni. (Ciekawe, ile mi zapłacą za tą reklamę? Hi, hi, hi...)
Muszyński Wojciech - Sklep Rowerowy
ul. N. Gryzla 7, 95-200 Pabianice (róg ul. 20 Stycznia)
JAJ 8/99: Sklep jest dość dobrze wyposażony, jest całkiem pokaźny wybór rowerków, a i nie gorszy wybór części. Rowerki b.dobre, np. Mongoose, Giant, Gary Fisher, Trek i Author. Jest to jedyny sklep w Pabianicach, w którym można kupić ubrania na rower. Całkiem pokaźny jest wybór różnego rodzaju spodenek z lycry z "pampersami" oraz obcisłych kolarskich koszulek. Jedyne, czego w tym sklepie nie widziałem, to kaski i buty rowerowe. Jeśli chodzi o obsługę, to jest ona bardzo miła, ostatnio nawet właściciel pożyczył mi na godzinę klucz do wolnobiegu, zupełnie bezinteresownie. Sklep jest godny polecenia, ale niekiedy trzeba uważać na wygórowane ceny.


Copyright © 1999 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     6.01.00 10:54