Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Oława

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Oława

"Cyklo-Rom MTB" - Piotr Romanek - Hurtownia rowerowa
ul. 11 Listopada 27B, 55-200 Oława, tel. (0-602) 772-517
(Biuro handlowe: ul. Walecznych 3/11, 50-341 Wrocław, tel. (0-71) 210-515)

EK 4/98: Dla osób mających kłopot ze znalezieniem w/w adresu cenną wskazówką jest nazwa zwyczajowa wśród mieszkańców Oławy - "miasteczko ruchu drogowego". Pod tym adresem mieści się sklep, serwis i hurtownia rowerów. Firma Cyklo-Rom MTB jest przedstawicielem na Dolny Śląsk firmy rowerowej Hawk. Firma posiada pełną gamę rowerów Hawk. Można także kupić rowery innych marek oraz części zamienne do rowerów, w tym także części i osprzęt Shimano. Na wszystkie artykuły stosowanę są niskie ceny detaliczne. Jeżeli czegoś nie znajdziecie w danym momencie to pracownicy w krótkim czasie sprowadzą na zamówienie każdą część do roweru. Przy sklepie działa sekcja kolarstwa górskiego, prowadzona przez właściciela firmy - trenera kolarstwa. Również pod egidą Cyklo-Rom MTB i Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej powołana została sekcja miłośników turystyki kolarskiej.
Rowery
ul. Strzelna, 55-200 Oława
EK 3/98: Sklep ten poradziłbym najgorszemu wrogowi. Pomimo, że w sklepie o powierzchni 30 m kw. jest troje ekspedientów, nie można liczyć na obsługę. Zawsze są zagadani. Są to dwie stare brzydkie i grube baby, którym się wydaje, że czasy PRL-u trwają nadal i że klient to śmieć, oraz jeden facet, który odstrasza wyglądem - sprawia wrażenie, jakby zaraz miał się rzucić na klienta i mu coś zrobić. Sklep jest zaopatrzony fatalnie. Sporo jest części do rowerów "działkowych", Rometów itp. Najlepsza przerzutka, jaką tam ostatnio widziałem, to Alivio chyba z 1990 r. Są tam również części do motorowerów i motocykli, ale również bardzo mało. Ceny są wręcz kosmiczne. Za starą linkę hamulcową do starego niemieckiego roweru chcieli 20 zł!!! Za małe pudełeczko smaru zwykłego (zielonego), w którym mieści się ok. 5 cm sześc. zapłacić trzeba 5 zł (w CPN-ie za 1 kg zapłacisz 8 zł). Rowery jedynie te najgorsze i najtańsze. Absolutnie nie polecam.
Sklep Rowerowo-Sportowy, Urszula Chrobak
ul. Przerwy-Tetmajera 1, 55-200 Oława, tel. (0-711) 33-370
EK 4/98: Sklepik w piwnicy domku jednorodzinnego. Filia sieci sklepów Harfa (z Wrocławia). Około 20 rowerów (Altus, STX). Żadnych części - kilka dętek, łatki, 2 opony, liczniki Sigma Sport. Wszystko teoretycznie można dostać, tyle, że trzeba poczekać jakieś 1-2-3 dni. Kobieta stojąca za ladą nie ma pojęcia o rowerach.
Sklep Sportowo-Rowerowy, Benedykt Więckowski
ul. Brzeska 8, 55-200 Oława
EK 3/98: Otwarty 18.03.1998 (chyba). W sklepie nie ma jeszcze wszystkich towarów, ale już teraz mogę stwierdzić, że sklep jest zaopatrzony dobrze. Osprzęt rozgrupowany na regałach od Alivio do XT (wszystko) i XTR (choć XTR są jedynie klamki). W zasadzie jest wszystko to, co w sklepie rowerowym powinno być. Jest dużo rowerów (w zapowiedzi reklamowej zapowiadano 100 sztuk do wyboru). Rowery działkowe Romety (na końcu sklepu), "górale" włoskie (składane w Polsce), są też rowery klasy średniej (LX, z amortyzatorami RST). Żadnych super maszynek się nie dopatrzyłem. W sklepie nie ma półki cenowej z artykułami typu Magura czy osprzęt XTR. Nie ma również zbyt wielu akcesoriów trekingowych (bagażniki, sakwy, jakieś specjalne oświetlenie) - większość ww. artykułów jest klasy raczej przeciętnej. Obsługa doświadczona zarówno w kwestii rowerów i sprzętu, jak i w kwestii obsługi klienta, choć jak na mój (bardzo wrażliwy na tym punkcie) gust, obsługa jest trochę za mało zainteresowana klientem i "mało profesjonalna", ale żadnych większych minusów nie można im zarzucić. Polecam ten sklep każdemu, kto chce kupić rower lub cokolwiek do niego. Jest OK.


Copyright © 1998-2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     12.09.00 21:20