Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Lublin

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Lublin

Bikershop
ul. Cyrulicza 3 (boczna Lubartowskiej), Lublin, tel. (0-81) 532-64-01

TR 6/1999: Sklep: Rowery i części. Ceny raczej wysokie.
Serwis: Chyba najlepszy serwis w Lublinie. Wygląda na to, że szybko i BARDZO fachowo. Wszystko, co robią, działa dobrze i długo. Można patrzeć, co mechanik robi z rowerem i pytać dlaczego to robi :). Poza tym można przyjść i się po prostu poradzić.

Cyklo
ul. Cicha 10 (boczna 3-go Maja), Lublin, tel. (0-81) 743-65-76
filia (sam sklep): ul. Głęboka 8a, Lublin, tel. (0-81) 524-37-07

TR 6/1999: Sklep: Dobrze wyposażony. Rowery i części. Ceny średnie.
Serwis: Byłoby dobrze, gdyby nie ich popularność. Mają stale kupę roboty. Przez to raczej nie można liczyć na szybką naprawę na miejscu. Nie można być również pewnym jakości tej naprawy. Wiele osób twierdzi, że zniechęcił ich właśnie czas+jakość naprawy. Jeśli chodzi o moje osobiste wrażenia, to nie zawsze szybko - ale zawsze solidnie.

Cyklo (filia)
ul. Sikorskiego 3 (przy rondzie), Lublin

MNO 7/2000: Fachowa obsługa, doradzą, nie wciskają ciemnoty. Sprzedawcą był starszy człowiek, który zna się na rzeczy. Nie ma w tym sklepie tłoku, więc można porozmawiać, doradzić się. Odniosłem dużo lepsze wrażenie niż w "centrali".
MOS 5/2001: Mało części, przytłaczająca atmosfera, liczy się tylko Giant, sprzedawca wie wszystko lepiej.

Bike Service
ul. Rowerowa (przy cmentarzu na Lipowej), Lublin, tel. (0-81) 534-20-19

TR 6/1999: Uwaga! Godziny otwarcia: 16-19! W soboty nieczynne.
Jest to filia firmy w Chełmie. Sklep: Wyraźnie wygląda, że to wszystko właśnie się rozwija. Problemem są godziny otwarcia. Rowerów nie mają za wiele. Części jest raczej dużo. Niektóre ceny zaskakująco niskie. Niektóre części można dostać tylko tu (kto z nas nie marzył o bezbolesnej środkowej tarczy z przodu :-), czy tańszym osprzęcie z poprzedniego roku). Panowie w sklepie znają się na tym, co sprzedają. Chętnie służą radą (radząc niekoniecznie zakupy z "górnej półki"). Jest możliwość (nie wiem, jak wielka) zostawienia u nich starego osprzętu i kupna nowego za odp. mniejszą cenę. Możliwość negocjacji cen, upusty przy większych zakupach (w sezonie pewnie mniejsze :-) ). Jednym słowem: Sklep na piątkę.
Serwis: Działa dosyć sprawnie. Dla mniejszych napraw można wynegocjować na poczekaniu. Mniejsze naprawy odbywają się na dworze przed sklepem. Większe - wydaje się, że rowery zabierane są do Chełma (centrala).
MNO 7/2000: Przenieśli się do garaży na tej ulicy (trochę dalej - przy murze cmentarnym). Teraz zamiast starej klitki wynajmują 3 garaże (za te same pieniądze). Nareszcie można przyjrzeć się oponom i obręczom na stojakach. Godziny otwarcia nie zmieniły się. Dalej brak zastrzeżeń.
MNO 9/2000: Teraz czynny we wtorki i czwartki od 16 do 19. Teraz łatwiej spotkać znajomych ;).

Witeska
ul. Peowiaków 10 (boczna Narutowicza), Lublin, tel. (0-81) 532-55-65

TR 6/1999: Sklep: Dobrze wyposażony. Ceny raczej niskie.
Serwis: <Linda voice type>Nie chce mi się gadać.</Linda voice type> Jedna tylko osoba wyraziła o nich w miarę pozytywną opinię. Skądinąd wiem, że ta osoba to znajomy właściciela. Oprócz tego wszyscy jednym głosem wyrażali negatywną opinię o fachowości napraw, nieuznawaniu gwarancji, nieumyślnym psuciu w miarę działających części, tudzież naprawianiu tak, żeby za chwilę znowu się zepsuło (np. b. mocne naciaganie szprych przy centrowaniu kół - co powoduje kolejną wizytę (i pieniądze) najdalej w ciągu tygodnia).

ul. Lasockiego 31 (boczna Glinianej), Lublin

TR 6/1999: Serwis: Kiedyś był tam serwis Rometa i straszny ruch. Teraz starszy pan ma trochę więcej czasu. Można do niego przyjechać i liczyć przynajmniej na fachową radę. Bardzo dobrze centruje koła.

ul. Romera, Lublin

TR 6/1999: Serwis - na Romera po prawej stronie (jak się jedzie w kierunku zalewu) przed ostatnim przystankiem 6 i 1 przed pętlą. Jest to stary kolarz (przynajmniej tak mowil). Naprawia na poczekaniu, dobrze centruje koła.

ul. Wajdeloty, Lublin

TR 6/1999: Serwis. Nic więcej o nim nie wiem.

Opisy przygotowane przez Tomka Rubaja powstały przy wsparciu paru lubelskich cyklistów: Marcina Kuśmierza, Przemka Ligaja, Daniela Bilskiego, Zbyszka Sobczuka i Pawła Skorupskiego.


Copyright © 1999-2001 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     31.05.2001 21:03