Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Konin

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Konin

Będkowski Piotr. Sklep z rowerami
ul. Hiacyntowa 1, Konin, tel. (0-63) 245-94-23

JL 2/00: Sklepik dosyć mały, rowery wiszące na ścianach i pod sufitem tworzą ciekawy design. Gdy byłem tam drugi raz, po obejściu dookoła wystawy sprzedawca (właściwie kilku, dosyć młodzi, wygląda, że się znają na sprawie) słusznie zauważył, że chyba komunijnych nie szukam :) W ofercie trochę akcesoriów, sprowadzają za 10% zaliczką Wheelery, GT, Scotty i Meridy. Warsztatu nie zauważyłem.
Hermes
ul. Kolejowa 32 lok. 3, Konin, tel. (0-63) 242-64-51
JL 2/00: Ciężko nie zauważyć, z daleka widać duże napisy Shimano. W ofercie mają Authory, Gianty i Kelly'sy, osprzęt, trochę odzieży sportowej, zimą widać też wiązania i narty. Sprzedawcy całkiem nieźli, wytłumaczą co i jak, cierpliwi (szczególnie jeden, gdy go zostawiłem z kupą poprzebieranych rękawiczek na ladzie, nie kupiwszy żadnej:), ogólnie nie najgorsi. Rower można zamówić bez wpłacania zaliczki (jeżeli dobrze zrozumiałem). Mają warsztat.
Konpol. Hurt, detal i naprawa rowerów
ul. Szarych Szeregów 9, Konin, tel. (0-63) 242-86-42
JL 2/00: Sklep głównie z rowerkami komunijnymi, ale mają też Meridy (można zamówić). Oprócz tego nie najgorszy (ale nie najlepszy) wybór akcesoriów. Obsługiwała mnie kobieta, dosyć miła, wyjaśniająca co i jak, cierpliwa, nic nie wciskała na siłę, pozwoliła podotykać, pokręcić, pomacać ;) i przymierzyć się. Budynek przypomina mała hurtownię, na miejscu warsztat.
Max-sport. Sklep ze sprzętem rowerowym
ul. Wiosny Ludów 1, Konin, tel. (0-63) 242-83-08
JL 2/00: Daaaaawno temu kupiłem tam swojego pierwszego górala, obecnie wstępuję tylko, żeby popatrzeć, bo nie polecam tam nikomu niczego kupować (mimo, że mają dosyć duży wybór akcesoriów). Sprzedają tam dwie kobiety. Jedna, jak spytałem o klucz do nypli, zrobiła wielkie oczy i wręcz przestraszona odpowiedziała, że nie ma, druga nie wiedziała, na jakim osprzęcie jest wskazany przeze mnie rower, stwierdziła, że musiałaby do gwarancji zajrzeć :/. Właścicielem jest facet dość mało słowny, ponoć trudno go złapać i pewno ciężko tam jakąś gwarancję załatwić. Nie polecam, tym bardziej, że otwarty jest w kratkę.
Turysta. Sprzęt sportowo-turystyczny. Hurt, detal rowerów
ul. Kleczewska 12, Konin, tel. (0-63) 242-29-06
JL 2/00: Sklep z tradycjami jeszcze z czasów komuny, obsługą chyba też... Dużo komunijnego szmelcu, trochę akcesoriów (jedyny sklep na kilka, w którym mieli WD-40) i innych turystycznych sprzętów. Byłem tam kiedyś w poszukiwaniu rękawiczek, starsza kobitka pozwoliła poprzymierzać, w tej samej sprawie stanęło obok mnie dwóch chłopaków, gdy zaczęli bardziej przebierać, kobieta zaczęła na nich krzyczeć, żeby się uspokoili ;))) Rękawiczek nie kupiłem... Innym razem, gdy chciałem spytać, co mogą sprowadzić, nie doczekałem się żadnego sprzedawcy, dwie kobiety na zapleczu mocowały się z rowerkiem treningowym...
Turysta
ul. Chopina 16a (w tzw. "belwederze", od ulicy), Konin, tel. (0-63) 245-43-50
JL 2/00: Prawdopodobnie filia sklepu powyższego. Mało wszystkiego, sprzedawczyni stwierdziła, że nic nie sprowadzają i jest tylko to co widać.

Copyright © 2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     20.02.00 20:21