Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Jaworzno

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Jaworzno

ul. Piekarska 18 (na Gigancie), Jaworzno, tel. (32) 751-12-62
WWW: http://mkbikesc.prv.pl

K 11/1998: Na razie niewielki sklepik. Właścicielem jest młody chłopak i on to obsługuje. Zna się na "rzeczy". Nie wciska kitu. Nie jest to sklep najlepiej zaopatrzony, ale mówi, że będzie coraz lepiej (sklep nowootwarty chyba z miesiąc). Można u niego zamówić wszystko i w miarę szybko to załatwia. Zamówiłem u niego siodełko Fizika, co prawda musiałem dać zaliczkę, stwierdził że nie ma kasy na takim towar, żeby mu później leżał na sklepie, dał 5% upustu od ceny, obiecał że do tygodnia będzie i było już po czterech dniach. Ma trochę części wysokich grup, w przyzwoitych cenach, a dla stałych klientów 5% zniżki, co prawda nie wiem jak on to ocenia, który to stały klient, czas pokaże jak to będzie. Mówi, że na wiosnę sprowadzi "mielca" i będzie składał rowery. Ma też serwis, ale do tej pory nie korzystałem, NIE MUSZĘ!, jak to wygląda nie wiem. Będę tam zaglądał, bo na tym wygwizdowie i tak nie ma dobrego sklepu. Pożyjemy zobaczymy.
K 8/1999: No i nareszcie można coś kupić, Jaworzno się cywilizuje. Handlują Meridą i Univegą, jest nareszcie sklep z czymś innym niż komunie. Nie ma co prawda bogactwa, jeżeli chodzi o części, ale jest tam zawsze coś LX, XT, a co najważniejsze, kolesie dość fajnie obsługują, potrafią doradzić, a jak czegoś nie ma, dość szybko sprowadzają. Polecam sklep każdemu, kto chce kupić rower, a nie za bardzo wie, co z czym się je. Zastanawiam się, skąd mają takie niskie ceny na rower markowy w porównaniu do innych sklepów w mieście, tzn. GT. Cena roweru porównywalnego to 20-30% taniej (jak nie więcej). Kupując rower można się przed zakupem na nim przejechać, co prawda wiadomo, co można powiedzieć o rowerze po kilku minutach jazdy, ale jest fajnie przejechać się na Meridzie Race, przyhamować Luizą i nie trzeba jej kupować, za tę możliwość poleciłem sklep dwóm kumplom i mogę polecić innym. Oni z rowerów są zadowoleni.
TLA 7/2001: Sklep robi raczej wrażenie serwisu i to takiego, gdzie więcej się pracuje, niż sprząta. Oferuje całkiem spory wybór osprzętu, również tego "z wyższej półki" - pod tym względem jeden z lepszych sklepów na Śląsku. Właściciel sklepu jest jednocześnie serwisantem, zna się na rzeczy, a co najcenniejsze, jest skłonny podzielić się tą wiedzą. Można tu dokładnie obejrzeć sobie oferowany "szpej", nikt nie zarzuca, że po dłuższym oglądaniu nic się nie kupiło. Jeśli chcesz coś ulepszyć w swoim rowerze, a nie wiesz jak, to jest to najlepsze miejsce w okolicy. Od czasu do czasu można coś kupić w atrakcyjnych cenach - lista promocji na ich stronie WWW.
Unitrade
ul. Rzemieślnicza 16, Jaworzno

WWW: http://www.unitrade.pl
MSL 7/2000: Handlują wyłącznie GT (jedyny importer na Polskę). Sklep znajduje się na zadupiu. Ciężko tam trafić. Sklep duży. Rowery do 6000 na sklepie. Obsługa olewa klienta. Nigdzie nie ma cen, a gdy się zapytać, sprzedawca co chwile mówi co innego. Raz nawet dorzucił 300 i tłumaczył, że poprzednią cenę podał "z gwizdu". Kiedy już miałem tam kupić rower, ale miałem to potwierdzić wcześniej telefonicznie, żeby zdążyli go złożyć i zadzwoniłem, facet powiedział, że na dzisiaj nie może, bo "jego chłopcy malują dzisiaj stację benzynową obok, a on sam nie da rady". Co do serwisu nic nie wiem. Aha, ceny z ich strony WWW różnią się mniej więcej o 500 zł w górę od cen w sklepie.

Copyright © 1998-2000 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     16.07.01 23:35