Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Jasło

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Jasło

Rekord-Sport
ul. Czackiego 14, Jasło, tel./fax (0-13) 448-56-26

KSZ 3/99: Sklep, w którym można dostać nie tylko rowery i wszystko, co się z tym wiąże, ale również artykuły sportowe. Dostępne marki rowerów to: Mongoose, Author, Trek, Giant i Merida. Z części to na zamówienie jest wszystko, a tak na miejscu, to można kupić bujaki do 1000 zł, Shimano do XT (są też przerzutki XTR-a), ramy Authora i Mongoose'a, i trochę z Sachsa. Sklep jest w centrum, jest trochę mały, ale za to jest w nim ten klimat. I - co najważniejsze - sprzedawcy mają pojęcie o tym, co robią, można się z nimi dogadać, wiedzą, co to kultura i umieją sami zrobić przy rowerze.
Rojax
ul. Lwowska 10, Jasło, tel. (0-13) 448-57-01
KSZ 3/99: Chociaż zajmuje największą powierzchnię z tych czterech sklepów i należy do sieci sklepów rowerowych, to nic takiego w nim nie ma. Jest ładnie zrobiony w środku i na zewnątrz, ale to duża zmyłka. Oprócz braku lepszych części, to jeszcze faceci, którzy tam sprzedają, nie wiedzą, o co lata. Ich niewiedzę można zrozumieć (choć ciężko), ale chamskiego zachowania i cwaniactwa jednago z nich to już nie bardzo.
"U Witka"
ul. Stroma 3, Jasło, tel. (0-13) 448-08-25
KSZ 3/99: Nie ma nazwy, ale mówimy na niego "U Witka". Sklep jest przy wejściu na rynek i przeważnie kupują tam przybysze z okolicznych wsi. Ma to swoje dobre i złe strony; do złych można zaliczyć to, że nie ma tam rowerów powyżej 1500 zł i dobrych części. A dobre strony to niewątpliwie to, że jak czasami przyjdzie klient i rzuci nazwą, to się można kłaść ze śmiechu. Na przykład wchodzi raz facet i pyta się o... bociana, na to sprzedawca oczy i się pyta, o co chodzi. Facet zdziwiony niewiedzą sprzedawcy powtarza, że o bociana, w końcu facet wyjaśnił, że bocian to... tylna przerzutka. Jeszcze jeden przykład: przyszedł facet, który chciał kupić dętkę, nie było w tym nic dziwnego, dopóki jej nie napompował na maxa i nie zaczął się kłócić, że tak duża dętka to do opony się nie zmieści. W sklepie jest fajny klimat i sprzedawca jest OK, polecam.
Vit-Mar
ul. Kościuszki 21, Jasło, tel. (0-13) 446-28-49
KSZ 3/99: Najstarszy sklep w mieście, ale w tym wypadku nie oznacza to, że najlepszy. Około cztery lata temu był tam duży wybór rowerów Mongoose'a, ale się to szybko skończyło. Dopiero ostatnio coś ruszyło. Wróciły rowery Mongoose'a (szkoda, że tylko te tanie), przybyło dużo części, począwszy od Shimano, aż do ram Peugeota, wszystko to w niskich cenach. Szkoda tylko, że dwóch facetów którzy tam sprzedają, ma małe pojęcie o rowerach (kiedy składali ostatnio rower za około 2500 zł, to założyli plastikowe pedały a la Romet i wieszak do sterów, chociaż są V-brake'i).


Copyright © 1999 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     8.10.99 15:39