Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Gdynia

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Gdynia

Cyclo sport
ul. Starowiejska 19, Gdynia, tel. (0-58) 629-71-53

C 2/1998: Sklep specjalizujący sie w sprzedaży rowerów niemieckiej firmy Schauff oraz włoskich pseudo-ATBików. Jeśli chodzi o komponenty, to mają spory wybór części Shimano oraz trochę Sachsa. Żadnych części wyszukanych tam nie znajdziesz, ale te podstawowe można kupić bez problemów za umiarkowaną cenę.
Dosyć tani i dobry serwis rowerowy. Nie wiadomo mi nic o dochodzeniu praw gwarancyjnych.
PO 6/1998: Swego czasu kupiłem tam rower. Nie była to może grupa hi-end, niemniej jednak był na gwarancji. Po kilku miechach zepsuły się pedały. Pan w sklepie powiedział, że nie może przyjąć ich do reklamacji, bo są porysowane! Od tej pory omijam ten sklep z daleka!
MRO 3/2000: Nigdy niczego tam nie kupię. Kiedyś stałem pod zamkniętymi drzwiami tego sklepu (w godzinach otwarcia), bo akurat pan na drabinie wymieniał świetlówkę. Po kilku minutach zostałem zauważony, pan zapytał czego chcę, a gdy odpowiedziałem, że pragnę się rozejrzeć po sklepie, to powiedział mi, żebym przyszedł później. Nie przyszedłem tam nigdy więcej.
Cyclo s.c.
ul. Wójta Radtkego 49, tel. (0-58) 699-05-59
C 2/1998: Moim zdaniem najlepszy sklep rowerowy w Gdyni. Obsługa jest tutaj w miarę uprzejma i kompetentna. Jeśli szukasz jakiejś części, to spytaj w tym sklepie. Bardzo możliwe, że sprowadzą ci na zamówienie. Sklep sprzedaje rowery firmy Trek i Mongoose (można zamówić konkretny rower lub ramę Cannondale'a). Można tutaj znaleźć sporą ilość komponentów Shimano. Wszystkie modele widelców RST. Sklep cały czas się rozwija i jest tutaj coraz więcej produktów. W sklepie brakuje jednak odzieży rowerowej, fajnych kasków (jedynie Trekowskie), drogich komponentów. Mimo to polecam wszystkim rowerzystom z Trójmiasta, aby się tam wybrali na rekonesans. Ceny umiarkowane.
Serwis rowerowy - ceny umiarkowane. Nie ma problemu z reklamacją zakupionych produktów.
MRO 3/2000: Mój ulubiony warsztat. Tanio i szybko naprawiają wszystko. Nie marudzą, że rower jest brudny. Sprzedają Mongoosa, ale nie mają górnych modeli. Nie sprzedają ubranek, oprócz butów, rękawiczek. Ciekawostka - niekiedy można trafić u nich na rowerek wstawiony do komisu, parę razy były to niezłe okazje. Niezwykle uprzejmy sprzedawca jednakowo uprzejmie traktuje dziadków kupujących rower na komunię i zawodnika szukającego czegoś za 10000 zł.
AGR 5/2001: Bardzo kompetentna obsługa, nie wciskają na siłę rzeczy niepotrzebnych, bezpłatne sprawdzenie roweru po "próbie terenowej". Można złozyć taki rower, jaki się chce - nie pasują Ci hamulce, nie ma sprawy! Byłem zaskoczony po wejściu do sklepu, chciałem rower dobry, ale tani, natomiast 800 zł to dla mnie za dużo (nie jestem zawodnikiem), nic nie mogłem znaleźć dla siebie ani dla mojej najmileszej, i co zrobiliśmy? Po prostu przedstawiłem problem wlaścicielom. Oni na to:
a) z magazynu wyciągnęli rower za 400 zł (po zmianie niektórych komponentów kosztował ok. 550),
b) drugi przecenili z 700 na 600, abym zmieścił się w budżecie (w 100% na Shimano - więc markowy); przecenili ponieważ nie miał "modnego" koloru (poważnie). I tak się udało.
Mytnik, Sprzedaż galanterii sportowej i rowerów oraz części rowerowych
ul. 10 Lutego 23, Gdynia, tel. (0-58) 620-70-32
C 2/1998: Sklep bardzo znanego kolarza Tadeusza Mytnika, który jest wielkim autorytetem w dziedzinie kolarstwa szosowego. Polecam wszystkim miłośnikom tego sportu. Duży wybór komponentów do wyścigówek, a w sezonie także rowery MTB. Fanatykom MTB sklep nie jest w stanie zaoferować nic poza podstawowymi częściami i usługami serwisowymi. Polecam wszystkim miłośnikom tego sportu właśnie ten sklep, gdzie z pewnością otrzymacie sporo dobrych porad.
Serwis drogi. Roszczenia gwarancyjne nie stanowią problemu, jeśli są uzasadnione.
SS 3/1998: Drogo! Absolutnie nie należy u Mytnika kupować dupereli, które gdzie indziej też są; przepłaca się średnio 30%. Kiedyś myślałem, że to powinien być mój sklep, bo przecież jeżdżę na wyścigówce. Jednak od tego czasu nic jeszcze nie udało mi się u niego kupić, ani uzyskać jakiejkolwiek rady. Ostatnio byłem tam na jesieni ze sprawą typowo wyścigową: chodziło o wymienne płytki pod buty do pedałów zatrzaskowych systemu LOOK. Nie miał ani płytek ani żadnej propozycji, że np. sprowadzi. W końcu kupiłem u Szurkowskiego w Warszawie.
MRO 3/2000: Sklep raczej dla szosowców, chociaż u niego kupiłem mojego pierwszego MTB. Mytnik zawsze marudzi, że rower jest zaniedbany, ale nie robi tego niesympatycznie. Niezastąpiony w przypadku awarii roweru w drodze, zawsze od ręki za grosze wymieniał mi linki, pożyczał nawet narzędzi, raz kiedy musiałem kupić dętkę, a nie miałem kasy, dał mi ją na krechę. Drogie części, tania robocizna.
Wysepka
ul. Śląska 22/26, Gdynia, tel. (0-58) 661-81-50
MRO 3/2000: To właściwie głównie serwis rowerowy, raz zajechałem do nich po dobre klocki hamulcowe, ale po minie sprzedawcy miałem wrażenie, że to sklep mięsny, nie miał pojęcia, o co pytam, sprzedawali jakiś szajs po 5 zł.
Żuchliński
ul. Morska 360 [?], Gdynia, tel. (0-58) 623-77-83, fax (0-58) 664-07-55
C 2/1998: Sklep najlepiej zaopatrzony w Gdyni. Sprzedają Gianta i Authora. Bardzo duży wybór tych 2 marek. Obsługa nie jest super, ale da się wytrzymać. Jest to jedyne miejsce w Gdyni, gdzie można się kompletnie ubrać. Duży wybór kasków, butów, odzieży. Komponenty Shimano oraz kilku bardziej renomowanych marek. Trochę gorzej tutaj z zamawianiem części. Obsługa zajmuje się jedynie sprzedawaniem towaru, ciężko o fachową pomoc. Mimo to jest to bardzo dobry sklep.
Autoryzowany serwis rowerowy Gianta i RockShoxa. O prawa gwarancyjne trzeba powalczyć.
C 1/1999: "Żuchliński" to największy sklep rowerowy w Polsce. Na pewno większy niż Ski Team, a większego przedtem nie widziałem. Sklep został przeniesiony z ulicy Morskiej trochę dalej w stronę Rumi, po prawej stronie, jak się jedzie w stronę Szczecina, naprzeciwko ASO Renault. Sklep jest niesamowicie duży, naprawdę byłem lekko zszokowany. Na parterze osprzęt i rowery. A na pięterku ciuchy, rowerki dziecięce i kaski. Komponenty wszystkich firm dostępnych w Polsce. Rowery: Giant, Schwinn, Merida, Author, Wheeler. Ramy Gianta, Cannondale'a, Sintesi. Poza tym wszystkie możliwe rodzaje rowerków. Co tu dużo pisać, sklep można zwyczajnie zwiedzać.
MRO 3/2000: Giant, Univega, Merida, Wheeler i trochę komunijnych dodatków. Rowerki, części, ubranka, w zasadzie wszystko, czego potrzeba do jazdy na rowerze. Baaardzo drogi serwis, ceny rowerów dealerskie, więc w normie krajowej. Ceny części też w normie. Fachowa, uprzejma obsługa, zdjęli mi z wysokiego haka rower, żebym go przetestował jeżdżąc po sklepie (!), bo to duży sklep jest :-). Sklep jest dealerem Michelina, ale ceny ma kosmiczne, znacznie taniej jest u Cyclo s.c., oponek u nich dostatek.

Copyright © 1998-2001 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     9.06.2001 23:09