Sklepy i warsztaty rowerowe w Polsce - Częstochowa

Inne miejscowości | Kontrybutorzy

Częstochowa

Wieczorek - Salony sportowe
ul. Ogrodowa 5, tel. (0-34) 361-16-71
al. NMP 12 (Pasaż Handlowy), tel. (0-34) 365-66-65

KMG 12/1998: Najbardziej wystawowe sklepy w Częstochowie. Najwyższe grupy, najlepsze rowery i akcesoria. Opony Michelina sąsiadują z najdroższymi przerzutkami Shimano i Sachsa. Na wystawie najczęściej rowerek o wartości powyżej 10 000 zł. Ogromny wybór markowych rowerów firm m.in.: Scott, Giant, Trek oraz Merida. Sklep prowadzi również sprzedaż rowerów dziecięcych. W ofercie znajdują się również: ciuchy, buty, osprzęt, akcesoria, torby, plecaki, prasa fachowa - krótko mówiąc, wszystko, co potrzebne rowerzyście. Niestety ceny pozostawiają wiele do życzenia. Przeciętnie o 20-30% ponad normę.
Obsługa jest różna. Największa szansa na dogadanie się jest, kiedy obsługują Cię młodzi. Starsi wiekiem nie są już tak skorzy do pomocy.
Serwis niezbyt rewelacyjny. Poza wysokimi cenami zauważalna jest skłonność do fuszerki i olewania klienta. Serwis to raczej najsłabsza część sklepu.
W okresie zimowym część sklepu przeznaczana jest na sprzęt typu narty i snowboard. Wybór dość duży.
DBR 7/2001: Jestem klientem tego sklepu od lipca 2000 roku, dokonałem w nim zakupu swojego jednośladu, wielu akcesoriów oraz kilkakrotnie korzystałem z ich serwisu. Pomijając kwestię jakości nabytego roweru, z której nawiasem mówiąc jestem bardzo zadowolony, to zupełnie nie mogę się zgodzić z opinią wyrażoną powyżej, dotyczącą sprzedawców i obsługi serwisowej. Po pierwsze: sprzedawcy skłonni do pomocy. Oczywiście, z młodymi jest łatwiej się dogadać, ale to chyba reguła działająca uniwersalnie. Po drugie: jakość wykonywanych usług serwisowych jest dobra. Korzystałem z niej kilkukrotnie, za każdym razem wychodziłem zadowolony. Naprawy i usprawnienia wykonywane są sprawnie i szybko. Co do cen, to nie uważam ich za wygórowane. Wspomnieć przy okazji należy, że firma stosuje system obniżek dla stałych klientów. Sam mogę liczyć na około 20% upustu przy zakupie części. A teraz "łyżka dziegciu": To tyle jeśli chodzi o krytykę - jeszcze dwa słowa uzupełnienia: sklep poszerzył ofertę o rowery marki Author.
"Hurt-Rower" - Bartolewski
ul. Drogowców 12, tel. (0-34) 324-16-75, 324-19-79, 324-15-93
ul. Piłsudskiego 11 (za dworcem centralnym PKP), tel. (0-34) 361-54-96
ul. Śląska 6 (obok Urzędu Miasta), tel. (0-34) 32-46-160
KMG 12/1998: Najlepszy serwis w mieście. Fachowa pomoc, ludzie znają się na rzeczy i chętnie pomogą. Naprawią praktycznie wszystko. Jak się dobrze zakręci z serwisantem, to cena za usługę może być symboliczna.
W sklepie troszkę gorzej. Sprzęt kończy się gdzieś a poziomie Altusa, jedynie na Śląskiej można wybierać w czymś lepszym. Ceny umiarkowane. Oprócz części można również kupić rowery (głównie "Scout" (nie Scott)), akcesoria (na Śląskiej dużo Cateye'ów) oraz ciuchy.
GB 11/2000: Jestem pracownikiem firmy Hurt-Rower w Częstochowie, ostatnio przejrzałem twoję stronę i mam kilka zastrzeżeń: Strona z sklepami w Częstochowie nie była od dłuższego czasu aktualizowana (12/98), co wpływa niekorzystnie na wizerunek naszych sklepów, nie wspomniano nic o sklepie przy ulicy Drogowców 12 (sklepem tym zajmuję się ja), który jest największym sklepem w częstochowie (powierzchnia jego od przyszłego roku będzie jeszcze większa, sklep przechodzi remont), od 1999 roku posiadamy w ciągłej sprzedaży rowery Giant, Wheeler, Trek, a od 2000 roku dodatkowo jeszcze Fuji, oraz w mniejszym stopniu GT, oraz Scott, Rowert, Giant, Wheeler, Fuji posiadamy praktycznie całą gamę w ciągłej sprzedaży, minimum po 15-25 szt z danej firmy rowerów na sklepie (w okresie zimowym, wiadomo mniej), od 2000 r. mamy również w sprzedaży akcesoria Michelin, Sram, Mavic, Shimano, Truvativ, Cateye, Sigma, Ritchey, Rst, Rock Shox oraz bardzo duży wybór ciuchów rowerowych letnich oraz zimowych, Axo, Biemme. W przyszłym roku jak już wcześniej napisałem planujemy znaczne powiększenie sklepu co wpłynie na większe moce wystawowe, w sprzedaży ciągłej będą nie tylko podstawowe części, lecz także części markowe (tzn z górnej półki). Nadal posiadamy profesjonalny serwis, co zostało słusznie ujęte.


Copyright © 1998-2001 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     21.10.01 23:41