RowerRajd: Druga Warszawska Jazda na Orientację - ogłoszenie

Druga Warszawska Jazda na Orientację

5 września 1999

RowerRajd to połączenie rajdu na orientację z wyścigiem rowerowym, a wszystko to po to, aby stworzyć idealne zawody rowerowe dla osób amatorsko zajmujących się kolarstwem we wszelkiej postaci.

Zadaniem zawodników będzie odnalezienie punktów kontrolnych dzięki wskazówką podanym na karcie startowej. Zakładam, iż nie ma potrzeby dołączania żadnych map ani planów sytuacyjnych, bowiem punkty będą znajdować się w miejscach ogólnie znanych lub łatwych do identyfikacji. Gdyby jednak jakiś uczestnik miał z tym problemy, może zawsze skorzystać z map wiszących na przystankach komunikacji miejskiej, planów Miejskiego Systemu Informacyjnego, lub zapytać tubylca.

Gdy już zawodnik szczęśliwie odnajdzie jakiś punkt kontrolny to:

 1. Zastanie tam człowieka, który może dać zawodnikowi jakieś proste zadanie do wykonania (np. zmiana dętki), a następnie potwierdzi na karcie startowej zaliczenie punktu.
 2. Punkt może być bezosobowy, wtedy zadaniem zawodnika jest odnalezienie czegoś bardzo charakterystycznego i odnotowanie tego na karcie startowej (np. ile klatek ma blok na ul. J. Bytnara 27).
Przejechanie całej trasy nie powinno nikomu zająć więcej niż 3 godziny (testowane na zwierzętach). Zwycięzcę ustali się na podstawie liczby punktów uzyskanych na punktach kontrolnych i za czas przejazdu, dzięki temu nie siła zawodnika, a jego umysł jest decydującym czynnikiem w walce o zwycięstwo.

Mówiąc wprost, RowerRajd to kilka godzin doskonałej zabawy w dla każdego cyklisty, a przy okazji można się mimo wszystko trochę się pościgać, no i zawalczyć o cenne nagrody (rowery), fundowane przez Intersport.

Zgłoszenia:

tel. 615-68-82, prosić Michała
e-mail: rotnicki@ubezpieczeniarsl.com.pl
lub osobiście w dniu rajdu w godz. 10:00-12:00


Regulamin

 1. Organizatorzy:
 2. Termin:
  05.09.1999 - dla wszystkich kategorii zapisy i start w godz. 10:15-12:15
 3. Centrum zawodów:
  Namiot na ul. Nowy Świat przy rondzie de Gaulle'a
 4. Trasa:
  Zawody będą rozgrywane na terenie Miasta Stołecznego Warszawy na drogach publicznych z zachowaniem wszelkich przepisów kodeksu drogowego.
 5. Kategorie:
 6. Warunki dopuszczenia do startu:
  Do startu dopuszczone będą tylko osoby posiadające dowód osobisty lub inny dokument upoważniający do kierowania rowerem (prawo jazdy, karta rowerowa) oraz kask. Osoby nieletnie muszą posiadać pisemne zezwolenie od prawnego opiekuna na udział w zawodach.
 7. Zgłoszenia:
  W dniu startu w godz. 10:00-12:00.
 8. Zakończenie zawodów i wręczenie nagród:
  05.09.99 o godz. 16:00
 9. Zawodnicy zobowiązani są do:
 10. Punktacja: Np.: zawodnik wykonał 10 zadań i uzyskał 190 pkt. w czasie 172 min. Tak więc jest klasyfikowany i jego końcowy wynik to: 190-172 = 18 pkt.
 11. Zawodnik może zostać zdyskwalifikowany za:

Komitet organizacyjny w składzie:


Zamieścił Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     8.10.99 15:38