Międzynarodowe Targi Rowerowe Katowice '99

Logo MTK (1,5 KB)    Choć pierwotnie wcale nie miałem zamiaru wybrać się na imprezę szumnie nazwaną VII Międzynarodowymi Targami Rowerowymi Katowice '99, nie żałuję, że zmieniłem zdanie, a to głównie za sprawą miłego towarzystwa Marcina, Michała i Baltazara, którym raz jeszcze dziękuję za wspólny wyjazd. Jeśli ktoś miałby jednak tłuc się tam specjalnie, z przeciwnego krańca Polski, mógłby być zawiedziony; dla mnie była to tylko godzina jazdy samochodem...

Poniżej przedstawiam mały fotoreportaż z cyfrowymi zdjęciami Andrzeja Pietrzyka, występującego czasem pod skrótem-ksywą "AndPi" (dzięki, dzięki!).

   Uskrzydlony biker z plakatów targowych (15 KB)
Logo targów (1,5 KB)

Stoisko Gianta (16 KB) Jednym z największych było stoisko Gianta. Wszędzie walały się ich opasłe katalogi (teraz rozumiem, dlaczego go nie przysłali mnie i jeszcze paru osobom - musieli zabezpieczyć odpowiednią liczbę na targi :-)), skądinąd bardzo ładne i... zabawne!

Nieco skromniej wystawiła się firma Velo, prezentująca popularne u nas Authory. Na zdjęciu topowy model Taaboo po 13.799 zł - nie mylić z Taboo po 4.299 zł! Author Taaboo (12 KB)

Stoisko z Mavicami (14 KB) Firma Harfa-Harryson z Wrocławia wystawiła gabloty z wielkim wyborem opon Michelina i obręczy Mavica - wszystko można było pomacać! Stoisko z Michelinami (15 KB)

Gablotka SRAM (12 KB) Można też było podotykać wszystkich grup SRAM-a. Szkoda tylko, że podpisy były po niemiecku...

Fragment ekspozycji Scotta (14 KB) Scott pokazał całą gamę zgrabnych rowerków, poczynając od najtańszych z serii Adventure, poprzez liczne odmiany Racingów, aż do najdroższych Octane'ów, włącznie ze znanym "długosiodłym" Octanem DH. Scott Octane DH (9,5 KB)

Jeden z pawiloników wystawowych zajął w całości Wheeler, pokazując cały asortyment swoich rowerów i co nieco akcesoriów Acora. W środku panował całkiem spory tłok; przyczyną popularności był fakt, że Wheeler - jako jeden z niewielu wystawców - nie ograniczył się do pokazywania sprzętu, ale także nim handlował! Rowery Wheelera (14 KB)

Gablota Shimano (17 KB) W sąsiednim pawilonie wystawiono osprzęt Shimano - w czymś, co wyglądało jak gabloty muzealne. Nie było mowy o dotknięciu czegokolwiek, katalogi też podobno rozdawali ubiegłoroczne (!). Podobno, bo gdy tam dotarłem, nie było już żadnych... :-(

Spokojnie można było się przyglądnąć policyjnemu rowerkowi słynnej skądinąd firmy Smith and Wesson. Rower policyjny Smith and Wesson (10 KB)

Stoisko z butlami Sigga (15 KB) U tego gościa można było nabyć bidony szwajcarskiej firmy Sigg - ponoć taniej niż w sklepie.

Prosta i szlachetna linia hardtaila - to, co niektóre tygrysy lubią najbardziej (Weltour). Rower Weltoura (9,5 KB)

Park Tool i Kryptonite (12 KB) Oprócz bajków sporo pokazywano na targach wszelkich szpejów - tu akurat mamy zacne narzędzia Park Toola i zapięcia Kryptonite'a.

Na większości stoisk bezsprzecznie królowały fulle (czasem w wydaniu komunijnym). Ten na zdjęciu jest jeszcze całkiem miły, ale niektórym pojazdom downhillowym było dużo bliżej do motocykli crossowych niż do rowerów. Brrr... Full Rock Machine (11 KB)

Jednomanetkowa przerzutka (10 KB) Jednym z najciekawszych eksponatów był układ dwóch przerzutek, obsługiwanych jedną manetką. Naprawdę przyjemny był fakt, że można go było sprawdzić w działaniu: elektryczny silniczek obracał pedałami, a my kręciliśmy gripem. W zasadzie patent działał, ale po pierwsze był dość sporych rozmiarów, po drugie w układzie nie było błota, a po trzecie: na co to komu? (No, może blondynkom by się przydało, ale na pewno nie nam, prawdziwym twardzielom ;-))


Zdjęcia copyright © 1999 by Andrzej Pietrzyk "AndPi" (andpi@friko2.onet.pl)
Tekst i opracowanie © 1999 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)
    23.02.00 14:08