Biologia

Chcecie wiedzieć, ile kalorii spaliliście na ostatniej przejażdżce? W obliczeniach pomoże Wam rowerowy kalkulator energetyczny.

Energetyczne aspekty jazdy na rowerze - tłumaczenie tekstu Richarda Rafotha na temat jedzenia, kalorii, oporu powietrza itp.

Spalanie tłuszczów podczas wysiłku fizycznego - artykuł z Medycyny po Dyplomie, w którym krótko omówiono znaczenie tłuszczu jako źródła energii dla aktywności fizycznej, wpływ intensywności i czasu trwania treningu na przemianę tłuszczów i węglowodanów oraz poddano ocenie najpowszechniejsze wśród sportowców strategie żywieniowe, których celem jest nasilenie spalania tłuszczów podczas wysiłku fizycznego: spożywanie kofeiny, suplementacja L-karnityny, suplementacja triglicerydów o pośredniej długości łańcucha węglowego i dieta bogatotłuszczowa.

Regularne przejażdżki rowerowe służą zdrowiu, ale mogą rujnować potencję seksualną u mężczyzn - twierdzi lekarz z Bostonu. Artykuł z Gazety Wyborczej... wraz z wyborem komentarzy z grupy pl.rec.rowery.


Copyright © 1998-1999 by Szymon "Zbooy" Madej (ysmadej@cyf-kr.edu.pl)     2.11.99 15:53